субота, 25 лютого 2017 р.

"ЗИМУ ПРОВОДЖАЄМО,ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО!"

Масляну святкували, Люту зиму проводжали.
 Були танці, були співи Та й млинці усім на диво
 Ой, яке ж то гарне свято —
Вас дозвольте привітати!
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з`їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших слов`янських свят,тому, що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам.
  Масляна завжди символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

 Вас на Масляну чекаємо! 
Зустрінемо масляним млинцем, 
Сиром, медом, калачем 
Так пирогом з капустою. 
Ось і  в нашій бібліотеці зібралися жителі нашого села Зиму проводжати,Весну зустрічати. Всі присутні були в надзвичайно піднесеному настрої. Господині принесли почастувати кожного своїми фірмовими млинцями. Обмінювалися рецептами млинців, брали участь у вікторині присвяченій Масляній, читали гуморески, співали пісень. Жоден з присутніх не залишився без уваги. Стомлені, але задоволені розійшлися надвечір. З подякою за творчій підхід та організацію свята.  


          До нових зустрічей!

Немає коментарів:

Дописати коментар