середу, 29 квітня 2020 р.

День танцю


    29 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день танцю. Це свято об’єднує виконавців і прихильників давнього та загадково-чаруючого дійства, що весь час стрімко розвивається, відображаючи значущі перетворення в культурному житті людства, кожної епохи і почало своє існування ще з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера(29.4.1727-19.10.1810)  , реформатора, теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».
Жан Жорж Новера виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.
НОВЕРА розробив принципи героїчного балету та балету-трагедії. У 1759 році  вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балети», де НОВЕРА обгрунтував принципи балету-п’єси, який втілюється засобами дієвих пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.У цей день весь танцюючий світ відзначає своє професійне свято - театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.
Тож залиште свої повсякденні справи хоча б на декілька  хвилин і пориньте з головою в танець. Неважливо, який він буде, швидкий хіп-хоп або повільний вальс, гаряча румба або пристрасне танго.


Незважаючи на карантин. Просто танцюйте. Рухайтесь в такт музики. Гарного вам настрою.

Немає коментарів:

Дописати коментар