четвер, 11 березня 2021 р.

МАСЛЯНА ІДЕ, МЕД ТА МЛИНЦІ НЕСЕ…

   Під такою назвою в Новокиївській сільській бібліотеці-філії для відвідувачів оформлена книжково-ілюстрована виставка інсталяція.

Масляна - це веселе проведення зими, і радісне очікування весняного тепла. Навіть млинці, які є неодмінним атрибут свята, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця. А ще   за давніми традиціями на Масницю варили вареники. На козацьких землях це була головна ритуальна страва. Недарма ж козаки жартували, що на Масницю й турки вареники їдять.


Тож на свято масляної до бібліотеки завітали читачі- учні 5 класу з керівником Надольською Оксаною Анатоліївною . Діти отримали інформацію, яка їх дуже зацікавила, про традиції святкування Масляної нашими дідами та прадідами в кожен день тижня, адже ці дійства були дуже цікавими та загадковими. Під час заходу читачі познайомились з традиціями святкування цього свята не тільки в Україні, а і в інших країнах. Активно приймали участь у розважальних конкурсах,розвагах, закликали весну…Немає коментарів:

Дописати коментар